Florec

13. října 2008 v 15:26 | vaše Nikholka |  Flórec
Florbal je kolektivní halový sport podobný pozemnímu hokeji. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů s lehkým dutým plastovým míčkem. Z každého týmu může být na hřišti v jeden moment maximálně pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči mají speciální florbalové hole a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři hokejku nemají.
Jak se hraje
Na hřišti 20×40 metrů, které je ohraničeno 50 cm vysokými mantinely, proti sobě nastupují dvě družstva s pěti hráči v poli a brankářem. Branky jsou 160 cm široké, 115 cm vysoké, hluboké 65 cm v dolní části a 40cm v horní části, mají měkkou obvodovou a chytací síť. Hraje se na 3× 20 minut( tento limit plátí u mužu a juniorů, u elevů, ml.žáků a st. žáků je to jinak ), přestávky mezi třetinami jsou 10 minut ( pouze u mužů a juniorů ).
Hráči v poli mohou míček odehrát pouze hokejkou, zároveň však není přípustné hrát hokejkou nad úrovní kolen. Lze miček odkopnout nebo zpracovat i nohou, ale přihrávka nebo vstřelení gólu kopnutím je porušením pravidel. Kontakt mezi hráči už není zakázán jako dříve - hra tělem se toleruje. Hra hlavou nebo výskok je zakáný. Brankář hokejku nepoužívá a může míček odrazit kteroukoli částí těla nebo chytat do rukou, pokud stojí ve vymezeném brankovišti. Dále brankář nesmí dostat nahrávku od spoluhráče, neboli "malou domů" a při výhozu míčku od golmana se míček musí dotknout své půlky hříště. Nyní se bude konat MS ve florbale v roce 2008 v Ostravě a Praze.

Výstroj a výzbroj
  • Dělí se na výstroj brankáře a výstroj hráče v poli:
  • Atest florbalového vybavení: hole, brankářské masky, mantinely, míčky, branky
  • Florbalová hůl: délka 70-105cm, tvrdost 21,5-42mm (21,5mm nejtvrdší, 42mm nejměkčí)
  • Obuv: nejlepší je určená přímo pro florbal
  • Chrániče: se používají pouze na holeně
  • Míčky: v různých barvách, v ČR povolen jen bílý a "vanilkový"
  • Doplňky: nátepníky, čelenky, vaky na hokejky, tašky atd.
Florbal je ůplně mrtě sport.Mám ho ráda,je to sranda.:-)

ZDE JSOU NĚJAKÉ ODKAZY NA FLORBALOVÉ STRÁNKY....Česká florbalová Unie - Florba- ženský- florbal-Florbalové vybavení -


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.